Porady praktyczne: nagły przypadek

Przebywając w Stanach Zjednoczonych Ameryki w pracy, podobnie jak w każdym innym kraju, możemy stać się świadkami lub uczestnikami tzw. wydarzeń nagłych. Są to zdarzenia niespodziewanych, w wyniku których nastąpić mogą szkody osobiste i majątkowe. Sytuacje takie mogą przytrafić się w każdym momencie naszego pobytu. Dlatego warto zachować numer 911 głęboko w swojej pamięci.

Aby uzyskać pomoc w należy zadzwonić na numer 911 i zgłosić rodzaj wydarzenia. Do sytuacji nagłych należą: pożar, przestępstwo, nagła potrzeba pomocy medycznej w postaci karetki pogotowia, sytuacja podejrzana np. krzyki, wołanie o pomoc, strzały z broni palnej, obecność krwi niewiadomego pochodzenia.

Numer 911 jest numerem alarmowym i funkcjonuje przez całą dobę. Telefon na ten numer odbierany jest zwykle w przeciągu pierwszych 12 sekund połączenia. Operator może prosić o chwilę cierpliwości. W tym czasie rozmówca jest przełączany do kolejnego operatora. Nie należy się wówczas rozłączać gdyż między kolejnym zgłoszeniem następuje kilkusekundowa cisza. Należy zachować spokój i cierpliwie czekać. Jeśli w pracy nie mówisz po angielsku i nie czujesz się pewny/a w tym języku, zgłoś operatorowi w jakim języku mówisz. To telefonu poproszony zostanie wówczas tłumacz. Operator zadaje szereg pytań, by ustalić rodzaj zdarzenia i jego okoliczności. Dzwoniący powinien zachować spokój i udzielać jak najbardziej rzeczowych informacji. Tylko w ten sposób właściwa pomoc trafi na miejsce w najkrótszym czasie.

Share Your Thoughts