Jak nie przepłacać za rozmowy telefoniczne w Stanach Zjednoczonych

Gdy przybywamy do pracy do Stanów Zjednoczonych warto zapoznać się możliwościami prowadzenia tanich rozmów telefonicznych zarówno w USA, ale także poza jego obszarem. Najoczywistszym rozwiązaniem jest popularny Skype. Amerykanie posiadają jednak własne równie przyjazne, jak nie lepsze rozwiązania: JAJAH i PennyTalk.

JAJAH jest serwisem umożliwiającym połączenia telefoniczne za pośrednictwem Internetu. Od popularnego Skype’a różni się brakiem konieczności instalacji dodatkowego programu czy podłączenia słuchawek czy mikrofonu. Do wykonania połączenia niezbędny jest komputer, jednak sama rozmowa prowadzona jest z zarejestrowanego telefonu komórkowego lub stacjonarnego. Rozmowy w JAJAH są tańsze niż inne połączenia internetowe, Ich koszt wynosi ok. 3,7 ¢ za minutę między USA i Kanadą a większością krajów kontynentu europejskiego. Jedną z kluczowych zalet tej sieci jest możliwość wykorzystania zwykłego telefonu lub komórki, dzięki czemu rozmowa odbywa się za pośrednictwem tradycyjnej sieci telefonicznej lub specjalnego łącza VOIP. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania jakość rozmów w JAJAH jest nieporównywalnie lepsza od jakości innych rozmów internetowych. Pozostałymi atutami tej sieci są: bardzo konkurencyjne ceny rozmów międzynarodowych i zagranicznych oraz pięć minut darmowych połączeń na start, bez rejestracji.

PennyTalk to rodzaj kart telefonicznych, które dostępne są w kioskach z gazetami. Ich atutem jest łatwość doładowania, co wykonuje się przez internet za pomocą karty kredytowej. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób pracujących w Stanach Zjednoczonych. Ceny połączeń stacjonarnych do krajów Europy wynoszą 2¢ za minute, zaś połączenia na komórki to koszt dodatkowych 49¢.

Share Your Thoughts